Iskolánk tanulóinak nagyon fontos a testmozgás és a felesleges energia levezetése.

Mint tudjuk, a testkultúra legfontosabb elemei az egészség, testnevelés, sport, mely jelentős szerepet tölt be az ifjúság erkölcsi-fizikai nevelésében, személyiségük formálásában.

Intézményünkben a testnevelés órák a mindennapos testnevelés jegyében zajlanak. A mindennapos testnevelés, olyan paradigmaváltásra ad lehetőséget, amely nemcsak a sporttehetségek kiválasztásának ad megfelelő alapot, hanem a mozgásos tevékenységformák megismerésére, amely segíti az egészséges életmód kialakítását, valamint az életkori sajátosságoknak megfelelő a rekreációs tevékenységek elsajátítására ad alkalmat.

Helyszíne az óráknak az intézmény „sportudvara” és a pingpongasztalokkal is felszerelt tornaszobája, erősítőhelyiségével.

A tanév elején a kőműves tanulók az udvarra is „építettek” egy pingpongasztalt.

Az iskola hagyományos sporteseményei mindig nagy érdeklődésre tartanak számot.

Labdarúgó osztályok közötti házibajnokság.

Dekázós házibajnokság.

Őszi Asztalitenisz házibajnokság

Téli Asztalitenisz házibajnokság

Tavaszi Asztalitenisz házibajnokság

Már hagyománnyá vált iskolánk részvétele a városunk által szervezett Szív futáson, Nárcisz futáson és a Kihívás Napján.