Az Útravaló Ösztöndíjprogram esélyteremtő alprogramjainak célja a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, köztük roma tanulók iskolai sikerességének elősegítése, motivációjuk és önértékelésük erősítése mentori támogatással.

• Az „Út a középiskolába” ösztöndíjprogram célja a részt vevő tanulók felkészítése érettségit adó középiskolában való továbbtanulásra.
  • Az „Út az érettségihez” ösztöndíjprogram célja a részt vevő tanulók támogatása a középiskola sikeres befejezése, a felsőoktatásba való bejutás elősegítése érdekében.
  • Az Út a szakmához alprogram célja, a részt vevő szakiskolai, szakközépiskolai tanulók sikeres tanulmányainak elősegítése, tanulási nehézségeinek leküzdése.

Ebben a tanévben Az Út a szakmához alprogramban 15 mentor és 78 tanuló vesz részt.